CHP’li Bağcıoğlu, Milli Savunma ile görüştü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüştü. 

CHP basın biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, milli savunma politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bağcıoğlu, Bakan Yaşar Güler ile bakanlıkta bir araya geldi. 

Bağcıoğlu, görüşmeye dair yaptığı açıklamada, TSK’nın Türkiye’nin en köklü kurumu ve göz bebeği olduğunu vurguladı. 

“YAPICI HAREKET ETTİĞİMİZİ BELİRTTİK” 

Görüşmenin samimi bir atmosferde gerçekleştiğini ve milli güvenlikle ilgili konularda bilgi alışverişinde bulunduklarını belirten Bağcıoğlu, şunları kaydetti: 

– Türk ordusu, her türlü siyasi duruşun dışında yüksek ve kutlu bir yerdedir. Görüşmede milli savunma politikalarında bilgi alışverişi ve iş birliği yapmamızın Türkiye’nin genel çıkarları için önemli olduğunu vurguladık. Yalnızca eleştirmek için değil, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yapıcı ve tamamlayıcı bir anlayışla hareket ettiğimizi belirttik. Milli güvenliğimizi ilgilendiren gelişmeler ve TSK personeline ilişkin önemli hususları ele aldık.” 

Partisinin, her zaman TSK’nın yanında olduğunu bildiren Bağcıoğlu, “Bu vesileyle başta Milli Savunma Bakanımız olmak üzere, bütün personeline, kahraman askerlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir