Mehmet Emin Karamehmet bu kez market alışverişinde görüntülendi

Forbes dergisinin 2010 yılında açıkladığı ‘Dünyanın En Zenginleri’ sıralamasında 8 milyar dolar ile en zengin Türk iş insanı olan Mehmet Emin Karamehmet, son zamanlarda mütevazı hayat tarzıyla dikkat çekiyor. Turkcell’in kurucusu olan, Pamukbank ve Yapı Kredi gibi önemli finans şirketlerinin eski sahibi ve Akşam gazetesi, Show TV kanallarıyla bir zamanların medya patronu olan Mehmet Emin Karamehmet, 80 yaşına merdiven dayadığı şu günlerde mütevazi yaşam şekliyle hayatını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Turkcell’in eski CEO’su Murat Erkan ile birlikte hatıra fotoğrafı çekinen iş insanı, bu kez kendi başına market alışverişi yaparken görüntülendi.

Market çıkışında gazetecilerin sorusuna “Bir şey yapmıyoruz, çalışıyoruz. Hadi sağlıcakla kalın” ifadesini kullanan Karamehmet, kameralara el sallayarak ayrıldı.

DÜNYANIN EN ZENGİN 29. İŞ İNSANIYDI

30 yıl önce kurduğu Türkiye’nin en büyük GSM şirketi Turkcell, dünya devleriyle çalışan Çukurova, en önemli finans kurumlarından Pamukbank ve Yapı Kredi, farklı ülkelerde tamamladığı işlerle Baytur, Show Tv, Akşam Gazetesi, Türkiye’nin en büyük savunma şirketlerinden BMC…

FORBES’in dünyanın en zenginleri listesinde 8 milyar dolarla 29’uncu sıradaydı.

Ancak TMSF’nin mallarının büyük kısmına el koyması, yanlış yatırımlar Karamehmet’in servetini ve şirketlerini kaybetmesini sağladı.

YILLAR SONRA

Karemehmet’i yıllar sonra tekrar ortaya çıkaran ise Turkcell oldu. Turkcell’in eski CEO’su Murat Erkan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta saçları beyazlaşan, hayli zayıflamış haliyle Karamehmet ile birlikteydiler.

GENÇLİK YILLARINDAN BARMEN FOTOĞRAFI

Türkiye o fotoğrafı ve Mehmet Emin Karamehmet’i konuşurken bu kez geçmişte bir başka fotoğraf geldi.

Türklider Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Şenver, Mehmet Emin Karamehmet ile birlikte barmenlik yaptıkları bir güne ait anıyı sosyal medya hesabı Linkedin’den şu notla paylaştı:

“İşadamı Mehmet Emin Karamehmet, beni sever ve beğenirdi. Kendisi ile bir akşam Robert Kolej Bizim Tepe Tesislerinde birlikte barmen olmuştuk. Misafirlerimize kokteyller yapmıştık”

İLGİLİ HABERLER:

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir